Haunted mine

Obtížnost : střední - těžká

Délka : střední

Požadavky :

 1. 15 Agility
 2. 35 Crafting
 3. Přístup do bažin - například začatý quest Nature spirit
 4. Schopnost porazit Treus Dayth (95 lvl) - používá melee + ranged

Nezbytné věci :

 1. Chisel - dlátko z general shopu

Doporučené věci :

 1. Kvalitní jídlo
 2. Ranged protect + 1 restore/S-restore potion
 3. Ball of wool - klubko vlny na dokončení amuletu
 4. Teleport na jeden dotyk pro případ nouze
 5. Energy potion

Odměna :

 1. 2 quest point
 2. 22.000 Strength exp
 3. Salve Amulet (info na konci)


 1. V bance si vemte dlátko, výzbroj, potiony a kromě dvou míst můžete zbytek inventáře vyplnit kvalitním jídlem. Pak si jděte promluvit do jižní části bažin se Zealotem. Následující seznam dialogů je dlouhý, ale ověřoval jsem ho s jinou postavou a vše šlo dobře.

  1. I follow the path of Saradomin
  2. I come seeking challenges and quests
  3. What quest is that then ?
  4. Is there any other way into the mines ?
  5. Where is the second entrance to the mines ?
  6. Can I borrow your key ?
  7. Please? I'll be very careful with it
  8. And you think you'll be safer in the mine than me ?
 2. Než odejte, prohrabejte mu kapsy (pickpocket Zealot) a získáte zaelot's key. Pokud se v chat okně objevuje hláška (I doubt he's got...) , tak si musíte promluvit i na jiná témata.

 3. Od Zealota jděte na jiho-východ až k vozíkům. Pokračujte po kolejích a ve dvojité zátáčce tvaru " S " přelezte jede z vozíků (climb-over mine cart) . V místě kde mizí koleje ve skále vlezte dovnitř (crawl-down cart tunnel) 4. Podle mapky proběhněte prvním patrem na západ, venkovním průchodem se vraťte o 180 stupňů a pokračujte k žebříku kde slezte do 2 patra (climb-down ladder). Pak proběhněte pár kroků na východ a dalším žebříkem slezte do 3 patra.
 5. V tomto patře jsou pohyblivé vozíky kterým se musíte vyhýbat ve výklencích. Jak do Vás narazí, odnesete to mírnou penalizací HP a špatně se jim pak uhýbá (možná to ani nejde).

 6. Jděte do jižní části (pozor na vozík) a opět slezte po žebříku. Nyní jste ve 4. patře a poblíž žebříku si utrhněte jednu houbu - glowing fungus. Ta slouží v dalším patře jako zdroj světla, ale dostane-li se na venkovní světlo , tak zmizí (průchod v 1. patře, teleport, random event...) 7. Houbu musíte dopravit vozíkem do severní části a tam si ji vyzvednete později. Ve střední části patra (na mapě označeno jako "mine cart - start") ji vložte do vozíku (glowing fungus -> mine cart) 8. Teď jděte k ovládacímu panelu a podívejte se na základní nastevení výhybek (asi bude pro každého jiné) . Cestu musíte nastavit tak, aby vozík dojel do severní části. Porovnejte se správným nastavením které je na tomto obrázku a rozdíly si poznamenejte. Tyto výhybky jděte přehodit. 9. V patře jsou 2 místa kde se dají výhybky ovládat a pak se vraťte k ovládacímu panelu. Dle jednoho návodu se mají změnit tyto výhybky: A, B, D, E - I, J. Bohužel jsem někde (asi) udělal chybu a proto nemůžu tento postup potvrdit (reset do původního nastavení tu není) Po zatáhnutí se totiž páka vrátí do původní polohy a nastavení vidíte jen na ovládacím panelu. Zde je písmenný přehled výhybek.

 10. Až budete mít nastaveny výhybky, jděte zpět k ovládacímu panelu a než zvolíte START , zkontrolujte si nastavení dle obrázku. Je-li nějaká výhybka jinak, musíte se vrátit a přehodit ji správně. 11. Po zahájení jízdy (start) uvidíte jak se vozík hýbe. Animace se střídá s pohledem na nastevení a pokud vozík dojede až k žebříku, hra by to měla oznámit. Jukněte ještě jednou na nastavení a nyní uvidíte i cestu kudy vozík jel. Jestli končí u žebříku, je na svém místě. 12. Nyní se vraťte až do prvního patra a poté co prolezete venkovním průchodem, slezte po žebříku do 2.patra. Ve druhém patře slezte po žebříku v severní části do 3. patra.
 13. Ve 3. patře pokračujte na západ a ve slepé uličce použijte žebřík. Opět se nacházíte ve 4. patře s vozíky. Jestli jste před tím nastavili výhybky správně, prohledejte vozík (search) a vyndejte z něj houbu (" Take it ")

  Od této chvíle až do konce questu nesmíte opustit důl, jinak si musíte utrhnout novou houbu a znovu ji poslat vozíkem (výhybky už asi není třeba nastavovat) 14. Vylezte do 3. patra, vraťte se do východní části a slezte dalším žebříkem do 4 patra. Pokračujte na jih až dojděte k vodnímu ventilu. Nyní budete potřebovat zhruba 50% energie na běh a pak použijte klíč na ventil (zaelot's key -> water valve) 15. Po odemčení ventil otevřete (turn water valve) a utíkejte okolo až do výtahu tak, že až budete u něj zvolte (go-down lift). Pokud jste to stihli, ocitnete se ve vodě poblíž několika schodů. V opačném případě musíte otevřít znovu vodní ventil a být "o trochu rychlejší", protože ventil je otevřen jen na určitou dobu. 16. Vylezte z vody a na křižovatce jděte na východ. Sejděte po schodech (walk-down) do nejnižšího patra (bez houby to nejde) a jděte přes dveře na východě do hlavní místnosti, kde na bedně uvidíte klíč - innocent-looking key. 17. Zapněte si ranged protect a hned jak se pokusíte klíč vzít, objeví se Treus Dayth (95 lvl) Při kontaktu používá melee útok a po pár ranách se přesune na jiné místo. Na dálku používá ranged útok (létající sekery) a také si při vlastním pohybu dávejte pozor na jeřáby které umí údajně dát hit za 25-35, ale takové zranění jsem osobně nezkusil. 18. Až se zbavíte protivníka, seberte klíč z bedny a vraťte se po schodech o patro výše. Projděte západním směrem až na konec a po dalších schodech se vraťte do nejnižšího patra.

 19. Použijte crystal mine key na dveře které vedou do jižní části a projděte. Dále narazíte na fialové krystaly a pomocí dlátka si kousek odlomte. Tím je quest u konce.Krystal můžete po skončení questu doplnit šňůrkou (ball of wool) Statistiky jsou platné pouze při použití proti undead monsters

+15% to Accuracy, Strength, a Defense; bonus: stab +3, slash +3, crush +3, mage +0, range +0, prayer +3.
(statistiky převzaty z Rune-HQ)

Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru