Grim Tales

Obtížnost : těžká

Délka : střední

Požadavky :

 1. Witch's house
 2. 45 Farming
 3. 52 Herblore
 4. 58 Thieving
 5. 59 Agility (nebo 56 + potion)
 6. 71 Woodcutting
 7. Schopnost porazit Gloda (138 lvl)

Nezbytné věci :

 1. Seed dibber - kolík na sázení semínek
 2. Wattering can - stačí s jednou "dávkou" (1)
 3. Axe - libovolná sekera na dřevo
 4. 2 vial of water
 5. 2 clean tarromin
 6. Leather gloves - kožené rukavice

Doporučené věci :

 1. Kvalitní zbroj - dobrá výbava pro kontaktní boj. Jde to i na větší vzdálenost (mage/ranged) , ale ani tak nejste v bezpečí (viz dále)
 2. Zbraň - Dragon scimmy / DD++
 3. Super set
 4. Jídlo - monkfish nebo lepší. S combatem 85 lvl jsem měl při použití melee stylu problém i se sharky
 5. Teleport pro případ rychlého odchodu ze závěrečného boje
 6. Home portál v Taverley

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 4.000 Farming
 3. 5.000 Hp
 4. 5.000 Herblore
 5. 6.000 Agility
 6. 6.000 Thieving
 7. 14.000 Woodcutting
 8. Dwarven helm


 1. V bance si vemte vše potřebné pro quest (mimo jídla na finálový souboj a sekerky), kdo nemá 59 agility tak nějaký doping (potion+3 , pie +5) , teleport poblíž Taverley, kdo nerad chodí pomalu tak zdroj energie (potiony...) , pár kousků jídla, a jděte si do Taverley promluvit se Sylasem (" I should be off, I think "). Ten po Vás bude chtít speciální pírko a helmu. Také se zmíní o kouzelné fazolce kterou budete muset ke konci zasadit nedaleko u speciálního záhonu. 2. Vyběhněte na vrchol White wolf moutain a promluvte s opeřencem jménem Grimgnash (" I heard you were a great...") Ten jak se zdá dlouho nejedl a jestli chcete přežít, musíte mu vyprávět příběh tak dlouho dokud neusne. Každá špatná odpověď je "odměněna" celkem slušnou ztrátou zdraví. Neměl jsem tu čest okusit, ale prý je to kolem 30 Hp.

  1. There once was a graveyard filled with undead
  2. There lived a skeleton named Skullrot
  3. Skullrot was insane
  4. Skullrot hungrily grabbed the gnome's hair
  5. Started to strangle the poor gnome
  6. He saw some bones lying in the corner
 3. Až se Vám ho podaří uspat, hrábněte do hromady peří vedle nohou (take feather) a jděte zpět za Sylasem. Promluvte s ním, peříčko si vezme a můžete jít pro helmu (" I should be off, I think ") 4. Dojděte ke věži pod Goblin village a přelezte z východní strany rozbitou zeď (climb-over) Promluvte do okapní roury (talk-into drain pipe) a na druhé straně se ozve Rupert the Beard. Nakonec budete vyrušeni princeznou Miazrqou (hrozný jméno) 5. Promluvte s Rupertem ještě jednou a navrhněte že se vyšplháte nahoru (" I could try and climb up ") , (" Is there anything up there...") a měl by Vám z okna spustit jeho vousy. 6. Pro vyšplhání potřebujete agility lvl 59 a jak se dostanete nahoru (climb-up beard) , promluvte s Rupertem. Helmu dostanete za předpokladu že ho princezna pustí na svobodu a tak zase slezte dolu (climb-down Rupert) a přelezte zeď. 7. Vzadu za věží promluvte s Miazrqou (" Your second-cousin, twice removed ") , (" I should be off, I think ") a za propuštění bude chtít zpět svůj pendant (přívěsek). Promluvte s ní ještě jednou (" I need a key for the house ") a měla by Vám dát door key. Pokud ne, tak ho možná máte v bance (Witch's house quest) 8. Jděte k domku který znáte z questu Witch's house a na vstupní dveře použijte klíč (use...) Uvnitř vstupte do dveří v severní stěně a slezte po žebříku (climb-down ladder) 9. Projděte (s nasazenými leather gloves) přes mříže (open gate) a prohledejte stojan na noty (search music stand) Prohlédněte si je a jděte k pianu v jiho-východní části sklepa. 10. Zkuste zahrát na piano (play piano) a uvidíte klaviaturu. Pokud jste měli rozložení not jako já, volte postupně klávesy podle obrázku. E F E - D C - A E - G A 11. Po zahrání správné melodie se otevře schránka (search piano - potřeba 4 volná místa) a v ní najdete návod na výrobu shrinking potionu spolu s přísadou shrunk ogleroot.  Pokud si budete v pozdější fázi z nějakého důvodu udělat další potion, tuto přísadu můžete "vyklepat" z Experiment No.2 (109 lvl) a do stoky kde se nacházejí vlezete kanálem vedle dveří z venkovní strany domu (open/enter manhole)

 12. Do lahviček s vodou dejte nejprve clean tarrominy a potom přidejte shrunk ogleroot. Tím máte vyrobeny 2 potiony shrink-me-quick.

 13. Jděte do malé místnosti s myší dírou (open door) jižně od vstupních dveří a napijte se jednoho lektvaru. V díře si zapněte run , melee protect a po hřebících vylezte do nejvyššího patra (climb-up/down nails). Společnost Vám budou dělat Mouse (95 lvl) a na konci cesty najdete pendant pro princeznu. Stejnou cestou (nebo teleportem) se dostňte ven. 14. Dojděte za princeznou a dejte ji pendant (use...) a Ruperta propustí na svobodu. Chvilku s ním pokecejte a za odměnu dostanete Rupert's helmet. 15. Zajděte s helmou za Sylasem a dejte mu ji (use...). Proklikejte delší rozhovor a následujícím úkolem bude přinést sošku goblina vyrobeného ze zlata. K tomu dostanete slibovanou magickou fazolku - magic beans. 16. Jděte na jiho-východ a narazíte na shrabané políčko - earth mound. Pomocí seed dibber zasaďte fazolku (stejně tak jako jiná semínka) a pak ji zalejte vodou (use watering can) Až rostlina vyroste, jděte si do banky (nejlépe ve Falla west) pro výbavu na závěrečný souboj. 17. Souboj s Glodem (138 lvl) patřil mezi ty horší co jsem s Replastem absolovoval a porazil jsem ho melee stylem až na třetí pokus. Umí několik speciálních fíglů které jsou dost nepříjemné. Během boje se sám léčí, vypíná prayer tím že ho odsaje na 0, při kontaktním způsobu Vás občas "uvede do pohybu" a musíte se k němu vrátit a sám umí hitnout 20+ Hp. Jestli na něj půjdete jako mage/range , tak kameny se dají použít jako safe spot jen z části. Bude se stávat , že si budete v klidu střílet/kouzlit za kamenem a najednou se dáte do pohybu směrem ke Glodovi, vypne Vám prayer a k tomu pár ran a je to. I přes toto nebezpečí můžu souboj "na dálku" doporučit a byl mnohem jednodušší než melee (vyzkoušeno s Bigplastem - spotřeba 40 fire-blast). Jen si hlídejte kdy Vás uvede do pohybu a v ten moment klikněte zpět na bezpečné místo. Celkem jsem dostal jen 4 rány, ale i tak doporučuji teleport pro rychlý útěk. Jelikož se Glod umí léčit, na metodu otrávit/utéct asi zapomeňte. Po souboji budete potřebovat ještě sekeru a shrink-me -quick potion , ale radši sem oboje nechal v bance a vyzvedl až potom.

 18. S výbavou na boj se vraťte k záhonu a vylezte nahoru (climb) a tam už na Vás Glod (138 lvl) čeká. Až ho zneškodníte, kromě několika věcí dropne hledanou sošku goblina - golden goblin. Odejít můžete v jižní části (climb-down beanstalk) nebo teleportem. 19. Promluvte se Sylasem, ten si sošku si vezme a dostanete poslední úkol. Rostlinu musíte nadobro zničit. 20. Vemte si sekeru (axe) , shrink-me -quick potion a jděte k záhonu. Nejprve na ni použijte potion (use shrink...) a na zmenšený stonek pak použijte sekeru (chop...) 21. Naposledy zajděte za Sylasem a celkem slušná odměna je Vaše.Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru