Golem

Obtížnost : Lehké

Obtížnost : Krátké

Požadavky :

 1. 25 Thieving
 2. 20 Crafting

Nezbytné věci :

 1. Vial - prázdný
 2. Pestle and mortar
 3. Knife
 4. Hammer
 5. Chisel
 6. 10 GP nebo 2 Shantey pass
 7. 4 Soft clay - k namočení můžete použít můžete třeba Jug of water.
 8. Papyrus - koupíte například v general shopu Shilo village

Doporučené věci :

 1. Teleporty do Varrocku a Al-Kharid
 2. Waterskin(4)

Výbava : Bez boje

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 1.000 Crafting
 3. 1.000 Thieving
 4. 6 cut gemů (2 Saphire, 2 Emerald a 2 Ruby)


  mapa


 1. Pro začátek si vemte 4 Soft clay , 2 teleporty do Varrocku , 1-2 waterskin a od vstupu do pouště se vydejte na východ do města Uzer. Tam si promluvte s golemem (" Shall I try to repair you "). Golem potřebuje opravit a tak na něj použijte postupně 4 kusy hlíny (use soft clay -> broken clay golem ) 2. Po dokončení opravy se dozvíte, že golem má za úkol otevřít portál a zneškodnit démona. 3. Pak sejděte do podzemí a uprostřed uvidíte 3 sošky a 1 prázdné místo (stačí seběhnou po schodech a hned se vrátit). Vylezte zpět na povrch a kousek na západ leží na zemi u krabic papír který seberte. Po přečtení se dozvíte že ho psala Elissa a nezbývá než se za ní vypravit. 4. Dopravte se do severo-východní části Digsite a promlute s Elissou (" I found a letter in the...") 5. Pak jděte na jih do Exam centra a uvnitř prohledejte knihovnu v jiho-východním rohu. Zde naleznete Varmen's notes a tuto knihu prolistujte. 6. Vraťte se za Elissou, promluvte s ní (" Where is the stauette...") a přepravte se do Varrocku. 7. V muzeu (2 budova severně od malé banky) prohledejte kapsy Curatora (pickpocket) a najdete klíč. 8. Vyběhněte po schodech do 1. patra a na expozici golema použijte ukradený klíč. Získáte tak sošku a z banky si k ní vemte pestle and mortar , prázdnou vial , hammer , chisel , papyrus a nechte si 6 volných míst pro drahokamy. Ty lze získat údajně i později po skončení questu. Pak se vydejte zpět do pouště.

 9. Za mostem který vede do Uzeru jděte na sever k "mining" značce. Kolem poletuje Desert phoenix a z něho si vemte jedno pírko (grab-feathers). Pak jděte na jiho-východ do Uzeru. 10. Po schodech sejděte do chrámu a utrhněte ze země jednu černou houbu (pick). Použijte na ni pestle and mortar a v prázdné lahvičce budete mít inkoust. 11. Uprostřed místnosti vložte Vaší sošku na své místo (use statuette -> alcove) a všechny 4 sošky otočte směrem na sever (turn statuette...) Bylo docela špatně vidět kterým směrem se sošky dívají, ale budou-li otočeny správným směrem, v chatu se objeví zpráva: The door grinds open. 12. Otevřete dveře na severu a projděte (enter door). Máte-li volné místo, na konci sálu si můžete z trůnu vzít 6 gemů (use hammer -> throne). Do této místnosti musíte vstoupit i když gemy nyní nebudete chtít 13. Pak se vraťte zpět do místnosti, v severo-západní části seberte strange implement (červená tečka na minimapě) a jděte na povrch za golemem.

 14. S golemem si promluvte, ale stale bude dokola opakovat že musí zabít démona. Použijte pírko z Phoenixe na inkoust a pomocí namočeného pera napište "program" na papyrus (use papyrus -> phoenix quill pen). 15. V rychlém sledu za sebou otevřete golema (use strange implement -> golem) a dejte do něj program (use golem program -> golem). Po krátém rozhovoru je quest u konce.

  Tip od jiného hráče
  Ahoj, chtěl bych jen připomenout, že po splnění tohoto questu je možné využívat létající koberce také do Ruins of Uzer.
Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru