Dream mentor

Obtížnost : Težké

Délka : Střední

Požadavky :

 1. Eadgar's ruse
 2. Lunar Diplomacy
 3. 85 Combat
 4. Schopnost porazit 343, 223 ,274 a 108 lvl za sebou bez použití prayeru .

Nezbytné věci :

 1. Hammer - kladivo na smithing
 2. Tinderbox - zápalky
 3. Pestle and mortar - hmoždíř
 4. Astral rune - lze vyrobit na Lunar Isle z pure essence
 5. Seal of Passage - dostanete od Brundt Chievtain v hospodě v Rellece
 6. Goutweed - tento herb znáte z questu Eadgar's ruse (v kuchyni Troll Stronghold) a pokud si ho opatříte před začátkem questu a uložíte do banky, na Lunar Isle pojedete jen jednou.
 7. Jídlo - proti jiným questům budete potřebovat několik druhů. Musíte nakrmit jednu "NPC" postavu a na to musíte mít 3 druhy jídla. Prý lze použít cokoliv, ale ověřeny mám z vlastní zkušenosti Salomon, Trout, Monkfish a Tuna. To jsou asi nejběžnější ryby a dle jiných návodů lze použít vše (cake, lobster...). Na závěrečný souboj doporučuji pro vlastní potřebu sharky nebo monkfish.

Doporučené věci :

 1. Teleporty do Trollheim (2 Law + 2 Fire) a na Lunar Isle (lunar speel book) nebo poblíž Relleky (house tele / lyra / fairy rings)
 2. Super set (s-att, s-str a s-def potion)
 3. Znalost angličtiny nebo trpělivost při dlouhém dialogu použitím metody pokus/omyl

Odměna :

 1. 2 quest point
 2. 10.000 Magic exp
 3. 15.000 HP Exp
 4. 15.000 dle výběru do 1 bojového skillu kromě Attack (Strength, Defence, HP, Magic nebo Ranged)
 5. Nová kouzla při používání Lunar sady
 1. Začátek questu je na Lunar Isle a tam se dopravte z Relleky přes Pirate Cove (Lunar quest) . Jestli už nemáte Seal of Passage (pečeť) , tak zajděte do hospody v Rellece za Brundt Chievtain a dostanete novou. Pečeť si dejte na krk, do inventu si vemte 3 druhy jídla v počtu 8 ks od jednoho typu. Toto jídlo není pro Vás a potřebujete-li nějaké na proběhnutí kolem Suqah (111 lvl) , tak si vemte něco navíc. Na sebe hoďte něco proti Suqah (bez boje, ale můžete dostat po hlavě) a běžte do dolu v severo-východní části ostrova, tam kde se těžilo lunar ore v předchozím questu.

 2. Poblíž vstupu je vidět značka "start questu" a u ní se protáhněte dírou ve zdi (crawl-through Cave entrance). Uvnitř prozkoumejte Fallen mana (inspect) a souhlaste s pomocí (" Yes ") 3. Teď na něj použijte střídavě 3 druhy jídla (use...) dokud se indikátor zdraví - health nedostane na první hranici (20 procent - 4 ks jídla). Tím se Fallen Man probere. Jestli nějaké jídlo odmítá, dejte mu jiné. Při prvním podání na zvoleném jídle asi nezáleží, ale jídlo se pak musí dávat střídavě, jinak si ho neveme. 4. Po krátkém dialogu pokračujte s krmením až k další hanici (40 % - další 4 ks jídla). Pak bude potřeba volit správné dialogy (talk) aby se mu postupně vracelo sebevědomí (spirit) na hodnotu cca 32 %. Dialogů je spousta a pokud zvolíte nevhodný, nic se neděje a hodnota tím neklesá. Kdykoliv se můžete přesvědčit jak je na tom (inspect). Témata musí být povzbuzující a nesmíte ho strašit. Po dosažení první hranice spirit-metru (32 % - 4 správné dialogy) si vzpomene na svoje jméno - Cyrisus a dáte se do dalšího rozhovoru.

  Dialogy se dost opakují, tak sami brzo přídete na to, co je správně. Seznam dialogů není úplný a možná v nich bude nějaká chyba. Každý dialog začíná novou volbou (talk) a musíte ho odklikat celý dokud neskončí. Za každý vhodně zvolený dvoj-dialog se mu přičte 8% 5. Následovat by mělo další krmení na hodnotu 70 % ( 6 kusů jídla) a až znovu začne odmítat, dejte se do dalších dialogů (jsou stejné) a vytáhněte spirit na hodnotu cca 72% (5 dvoj-dialogů) To ho postaví na nohy. 6. Nyní si řekne o nějakou výzbroj. Tím automaticky získáte přístup do jeho banky. Je-li v quest deníku to samé jako na obrázku, můžete se do banky na Lunar Isle vypravit. 7. V bance za přepážkou bude od této doby Bird's-Eye Jack. Promluvte s ním (" Cyrisus in the mine ") a až se Vám otevře banka Cyrisuse, vyberte mu výstroj podle obrázku. Po zavření banky budou věci v přenosné truhle - Cyrisus's chest. Nezapomeňte si vzít zbývající jídlo. Ještě by Vám mělo nějaké v inventáři zůstat (cca 3-4 od každého druhu) 8. Vraťte se zpět a věci předejte (" Talk about armament "). Dejte mu chvilku na převlečení a posledním kolem dialogů dotáhněte spirit na 100%. Pak mu dejte zbývající jídlo. Tím je je ho stav ve všech směrech na 100% a v pokračujícím rozhovoru Vás pošle za Oneiromancer k oltáři na výrobu Astral run. Jestli nemáte 1 astral runu v bance, tak si vemte pure essenci. 9. S Oneiromancer promluvte na téma (" Cyrisus ") . Proklikejte rozhovor a nakonec dostanete prázdnou lahvičku kterou už znáte - dream vial (empty) 10. Vedle banky do ni nalejte vodu (use dream vial - > sink) a vemte si astral runu, goutweed , hammer, pestle and mortar a tinderbox. Runu nejprve rozlmaťte kladivem a pak rozdrťte v hmoždíři.

  Do lahvičky s vodou dejte goutweed a přidejte prášek z runy (ground astral rune -> dream vial herb). Pomocí zápalek (tinderbox) ještě zapalte ceremonial brazier ve východní části a vraťte se do banky. 11. Teď Vás bude čekat postupný boj s 343, 223 ,274 a 108 lvl bez možnosti použít prayer a také nepočítejte s teleportem v případě nouze. Pro úspěšné dokončení je nutné monstra porazit bez přerušení na jeden zátah. Utéct z boje můžete pouze kliknutím pravým tlačítkem myši na knihu (leave dream - obdoba lunar dream části) ke které musíte udělat několik kroků. Pro opakovaný vstup do "snu" stačí zapálit ceremonial brazier a pokecat s Cyrisusem Mě se souboj povedl na první pokus při combat lvl 85, ale to neznamená že jde o klidný "výlet do snu". Poprvé jsem přežil díky Guthanu a podruhé s notnou dávkou štěstí. Hity 20+ nejsou vyjímkou a párkrát jsem měl na mále.

  Výzboj zvolte dle vlastního uvážení a combat lvl. Kdo se vydá Mage cestou, tak tomu doporučuji i defence potion. Kromě něj a útočných run jsem si vzal jen jídlo v podobě 24 shark (summoning nosič nelze použít)

  Během souboje Vám bude pomáhat Cyrisus. Občas použije Lunar kouzla, ale na to že jde o jeho sen, většinu odpracujete Vy. Asi jako v každém questu :)

 12. Až budete připraveni, vraťte se do obřadní místnosti a promluvte s Cyrisusem (" Yes, let's go ")

 13. První příšera jeho snu je ta nejsilnější ze čtyř co Vás zde čeká (spotřeboval jsem na ni 19 sharků z 24). Nejen že má 343 lvl a hity 20+ , ale ještě vyvolává několik A Doubt (78 lvl) . I když o sobě také dají vědět, nevšímejte si jich a v co nejkratší době zlikvidujte hlavní bestii 14. Druhá příšera na řadě je Everlasting (223 lvl) a podařilo se mi schovat vedle knihy kam na mě nemohla. 15. Další na řadě je Untouchable (274 lvl) a docela mě probrala z pohody předchozího kola serií slušných zásahů (3x20 Hp) . Chtěl jsem knihu oběhnout a opět využít safespot, ale nechtěla mě jinam pustit ! Sharky jsem spolknul 4 a trnul jestli vydržím poslední kolo s jedním sharkem. 16. Poslední potvůrka Illusive (108 lvl) byla z mého pohledu absolutně neškodná, ale souboj umí protáhnout neustálým zahrabání se do země a pak vyleze na jiném místě. Těsně před koncem červa Cyrisus zašlápne a nakonec se ocitnete zpět v realitě.

 17. Zajděte si pokecat s Oneiromancer (" Cyrisus ") a quest je u konce.Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru