Cold War

Obtížnost : lehké

Délka : střední - dlouhé

Požadavky :

 1. 10 Hunter
 2. 30 Crafting
 3. 30 Agility
 4. 34 Construction
 5. Přístup k crafting table lvl 3 ve vlastním domě (POH) nebo využijte stůl u kamaráda.
 6. Schopnost porazit Icelorda (51 lvl)
 7. Velmi dobrá paměť pro zapamatování 3 náhodných Penguin emote pro pozdější použití.

Nezbytné věci :

 1. 10 oak planks
 2. 10 steel nails
 3. Normal plank
 4. Mahagony plank
 5. Steel bar nebo clockwork
 6. Soft leather
 7. Hammer
 8. Spade - rýč
 9. Silk - hedvábí seženete v Ardougne na trhu
 10. Raw cod se dá chytat pomocí Big net v Catherby nebo místo něj použijte nasazený ring of charos(a)
 11. 5 feathers
 12. Swamp tar - kolem močálu v Lumbridge swamp

Doporučené věci : Několik teleportů do Ardougne, Lumbridge a kolem Relleky (fairy ring DKS / Fremmenic lyra / House teleport + portál v Rellece). Při druhém i třetím plnění questu jsem ani jednou do Relleky jít nemusel a vždy jsem se nechal od Larryho teleportovat.

Výbava: Cokoliv k poražení Icelorda (51 lvl)

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 5.000 Agility exp
 3. 1.500 Construction exp
 4. 2.000 Crafting exp
 5. Možnost používat novou Penguin Agility arénu


mapa Ardougne


 1. V bance si vemte 10 steel nails , 10 Oak plank , spade , hammer, několik teleportů do Lumbridge a Ardougne a jděte do ZOO v Ardougne. Promluvte s Larrym poblíž klece s tučňáky (" Cold war ") (" Okay, why not ") a dostanete za úkol sehnat materiál pro stavbu pozorovací stanice. 2. Až vše seženete, máte ho vyhledat na molu severo-východně od Relleky, ale cestovat nikam nemusíte, a stačí pokud máte potřebný materiál u sebe. Pak s ním v ZOO znovu promluvte (" Yes, I have all the materials ") , (" Yes ") a na Iceberg Vás teleportuje. 3. Na ostrově je kousek od Larryho místo pro stavbu základny. Použijte na ně prkno (use oak plank -> firm snow patch) a pak ho "zamaskujte" sněhem (use spade -> bird hide structure)

 4. Nyní si musíte zapamatovat pořadí 3 emote které jsou náhodně generovány z 8-mi možných. Nejlepší způsob je použít "kameru" (můj případ) nebo použít program pro zachytávání (focení) obrazovky. Později tyto emote použijete jako heslo pro komunikaci s tučňáky. V této fázi je ale nemůžete ještě vyzkoušet , protože nemáte převlek tučňáka. Až ho později budete mít, tak už tu bouda nebude a nevím kde se dá emote sekvence získat. Možná to bude zapsáno v oficiálním quest helpu na stránkách Jagexu.

  Jste-li připraveni, vstupte do pozorovatelny (use snowy bird hide) a uvidíte 2 zdravící se tučňáky. Celkem uvidíte kombinaci 3 emote a pokud je chcete zopakovat, vylezte a znovu vstupte dovnitř. 5. Pokecejte s Larrym (" It did seem rather suspicious ") a přepravte se zpět na molo do Relleky (nabídka "travel Larry"). Tady s ním znovu promluvte a bude chtít aby jste se dostali v přestrojení mezi tučňáky. Dostanete manuál a radu jak vyrobit Penguin suit. 6. V bance si vemte silk , normal plank , steel bar (nebo clockwork) a teleportujte se do "3 lvl dílny" v domě (POH).

  Použijte stolek u zdi (craft clockmaker's bench) a pokud máte pouze steelbar místo strojku, nejprve si vyrobte clockwork mechanism. Pak vyberte spodní volbu (clockwor toy) a vyrobte tučňáka (clockwork penguin). Tím získáte clocwork suit - oblek.

 7. Vraťte se do ZOO nebo Relleky, řekněte Larrymu že máte oblek (" Yes, I have it ") a opět odcestujte na ostrov (" Yes ").

 8. Bouda je rozbitá, tučňáci nikde, tak nezbývá nic jiného než pokecat s Larrym (" I don't think it was the penguins "). Když navrhnete že by se dal oblek vyzkoušet i v Zoo, tak Vás tam oba teleportuje (" Yes ") 9. V ZOO si sundejte cape a uvolněte si ruce. Pak klikněte na Larryho pravým tlačítkem a vyberte tuxedo-time. Tím Vás zmenší a vlezete si do obleku. Vstupte do klece a připravte si poznámky o emote sekvenci kterou jste vyděli. V tomto obleku při kliknutí na ikonu "běžných" emote uvidíte 8 nových a sekvenci si předem vyzkoušejte. Pak promluvte s jediným tučňákem co má volbu talk a po pár větách mu ukažte v přesném pořadí 3 emote. 10. V dalším rozhovoru dostanete od tučňáka mission report a doporučení vyhledat agenty v Lumbridge. 11. Vylezte z klece a nechte se od Larryho přeměnit do původní velikosti (tuxedo-time) nebo se vzdalte kousek od klece a proměna proběhne sama. V bance si vemte raw cod nebo nasaďte ring of charos(a), 5 feathers , swamp tar , mission report , mahogany plank, soft leather , něco k poražení Icelorda (51 lvl), nějaké jídlo a jděte za Larrym do ZOO.

 12. Odcestujte na ovčí farmu severně od tele-spotu v Lumbridge a až vlezete do ohrady, opět se nechte proměnit od Larryho na tučňáka.

 13. Najděte ovci s volbou talk. Jsou to maskovaní agenti a poznáte je i podle nohou. Promluvte si (budou chtít emote sekvenci), ale pošlou Vás pryč, protože neznáte heslo.
 14. Po přeměně do normální velikosti se nechte od Larryho přepravit do ZOO (" Yes ") Zde opět vlezte do převleku a v ohradě si promluvte s tučňákem (" The penguins in Lumbridge...") , (" Is it Rumpelstilskin ") a pokud nabídnete jednu syrovou rybu (" Sure ") obdržíte heslo Do not trust the walrus.

  Pokud máte Ring of Charos(a) nasazený, poslední dialog odpadá a rybu vůbec nechce. 15. Odcestujte za agenty do Lumbridge a ti Vás pošlou za místním farmářem na výzvědy. 16. V lidské podobě si promluvte s Fred the farmerem (" Something else ") (" I need to talk to you...") , (" Bully fred ") , ale evidentně nechápe o čem mluvíte. 17. Znovu se nechte přeměnit a pokecejte s agenty (" The farmer is definitely...") a získáte heslo cabbage pro vstup do základny a další zápisky - mission report. Oba zápisky si prolistujte. 18. Na nedaleké farmě najděte Cow diary (kráva co dává mléko) a ukradněte ji zvonec co má na krku (steal-cowbell). Jde to už nyní a ušetříte si jednu cestu. Pokud Vám zvonec nejde ukrást, přečtěte si oba obdržené zápisky. Než jsem si je prolistoval, tak se kravka dost cukala, ale možná jde o náhodně generovaný úspěch Thievingu. 19. Pak se vraťte za Larrym a nechte se teleportovat na ostrov. Nyní je to prý ale naposled co lze teleport využít a pokud něco zapomenete, musíte se na ostrov vrátit přes molo severně od Relleky. Půjde-li vše hladce, není třeba z ostrova chodit a quest tam dokončíte.


  mapa ostrova Iceberg


 20. Na Icebergu se přeměňte na tučnáka a pak promluvte s KGP agentem (3 emote). Heslo "cabbage" je sice v pořádku, ale nemáte žádný průkaz. 21. Hned poblíž si promluvte s Noodlem a v druhém rozhovoru (" Yeah, I got it ") Vám za Swamp tar a 5 feathers dá Kgp id card a další mission report. 22. Pak si opět promluvte s KGP agentem a vstup do základny je volný.

  mapa základny - ve výrobě


 23. Za agentem je spadlá lavina a tou projděte (use avalanche). Uvnitř základny jděte do prvních dveří na západě a promluvte s dalším KGP agentem. Tím mu předáte 3 mission report a pak Vás pošle do místní agility arény. 24. Projděte přes druhé dveře , pokračujte na sever a vyjděte ven. Uvidíte cvičící tučnáky a na severu jsou schody do vody (z perspektivy to vypadá jako animace, ale můžete se v ní pohybovat). 25. Vlezte do vody, prokličkujte kolem ker a přeskákejte přes kameny na souš. Když spadnete, vylezte na ty nejnižší a skákání opakujte. 26. Pokračujte na sever po cestě přes ledové brány s rampouchy (tread-softly Icicles), přejděte přes ledovou cestu (cross ice) a nakonec pěkně po břiše až k Agility instructor. Promluvte s ním a vraťte se přes cvičiště zpět do základny (open door)

 27. Projděte stejnou cestou ven a řekněte Larrymu o armádě která se připravuju na cvičišti. Bude chtít zjistit něco bližšího (zpět do obleku) a tak se vraťte na základnu (use avalanche) . 28. Od vstupu jděte do prvních dveří na východě a promluvte s Pongem . Dalším úkolem bude sehnat Cowbell a penguin bongos. 29. Vraťte se za Larrym a nechte se přeměnit do normální podoby. Bubínky vyrobte pomocí mahogany plank + soft leaher (use...) a cowbell již máte, tak zpátky do obleku (tuxido-time)

 30. S nástroji se vraťte na základnu, promluvte znovu s Pongem a předejte je (" Yes "). Pak na tyto nástroje začnou hrát a to přivolá stráž. 31. Toho využijte a jděte na sever k velké bráně. Tu otevřete spínačem v malé místnosti po levé straně (use contol panel). Projděte k dalším dveřím na východě, projděte do místnosti a vyslechnete část invazního plánu, ale nakonec Vás díky ochranému sytému odhalí a hodí do klece s několika Icelord (51 lvl). 32. S jedním se vypořádejte (jeden by měl stačit) a vyjděte brankou (open door). Na opačné straně se protáhněte trhlinou ve zdi (use chasm) a jděte Larrymu říct co jste viděli. Tím je quest u konce.

Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru