Big chompy bird hunting

Obtížnost : Lehké

Délka : Střední

Požadavky :

 1.  5 Fletching
 2. 30 Cooking
 3. 30 Ranged

Nezbytné věci :

 1. Axe - sekera na dřevo
 2. Feather - cca 60 by mělo stačit
 3. Knife - nůž na fletching
 4. Chisel - dlátko

Doporučené věci :

 1. Wolf bones - mě stačilo asi 6 a lze je získat během questu z Wolf (64 lvl)
 2. Jídlo - budete chodit mezi Ogre (cca 50 lvl) a Wolf (64 lvl)
 3. 4-6 volných pozic pro výrobu šípů

Odměna :

 1. 2 quest points
 2. 260 Exp Fletching
 3. 730 Exp Ranged
 4. 1 450 Exp Cooking
 5. Ogre bow + bellow (budete potřebovat na jiné questy)
 6. Možnost chytat Chompy bird
 7. Schopnost výroby Ogre arrows
 1. Vemte si vše co budete potřebovat a vydejte se za ogrem jménem Rantz. Promluvte s ním (" Ok, I'll make you some stabbers ") a za úkol budete mít vyrobit nový druh šípů. 2. Západně od Rantze kolem jezírka roste zvláštně vypadající strom - achey tree. Pomocí sekery si nasekejte několik polínek a nožem z nich vykrájejte polotovary ogre arrow shafts (use knife -> achey log). Udělejte si jich tak 15-20. 3. Na výrobu hrotů potřebujete wolf bones a pomocí dlátka kosti opracujte (use chisel -> wolf bones). Vlků je kolem dostatek a až budete mít hotové wolfbone arrowtips, vyrobte ogre arrows (feathers + shafts -> arrowtips) 4. Promluvte s Rantzem a během rozhovoru si vezme 6 ogre arrow pro vlastní potřebu a v další části musíte sehnat návnadu pro lov. Promlute s ním na všechna témata a vydejte se kousek na sever do jeho jeskyně. 5. Dole najdete jeho potomky a s oběma si promluvte. Dozvíte se, že žáby které jsou vedle jezírek se dají nafukovat. V severo-západním koutu jeskyně otevřete truhlu a najdete ogre bellows. Po každém neúspěšném pokusu přídete i jeden bod ze skillu Strength a mě se to povedlo až na 12 pokus 6. Vyjděte z jeskyně a seběhněte k jezírku. Nejprve naplňte měch plynem který bublá ve vodě (ogre bellows -> swamp bubbles). Jedno naplňení je pro 3 použití a opatřete si 3 návnady (ogre bellows (3) -> swamp toad). Až budete mít 3 nafouklé žáby v inventáři, vraťte se za Rantzem. 7. Promluvte s Rantzem a poté co si prohlédne návnadu, Vám ukáže místo kam ji máte položit (žlutá blikající šipka). Mělo by to být jako na obrázku. Pro položení vyberte volbu drop bloated toad. 8. Promluvte s Rantzem (asi nepovinné) a teď musíte čekat než přiletí chompy bird. Pokud se tak stane, automaticky po něm vystřelí. Jestli se delší dobu nic neděje, tak návnada exploduje a musí na stejné místo položit novou (drop). Mě se to povedlo až na 3 pokus.

 9. I když se Rantz dočkal, ptáka mine a svoji nešikovnost svede na špatně vyrobené šípy. Nezbývá než mu ukázat jak se to má dělat. Během rozhovoru ("Come on, let me ...") a ("I'm actually quite strong...") z něj dostaňte luk. 10. Vemte si další návnadu a opět ji položte na místo kam před chvilkou přiletěl opeřenec. Odstupte kousek stranou a až přiletí nový chompy bird, pomocí luku ho zneškodněte. 11. Mrtvolu ptáka oškubejte (pluck chompy bird) a seberte maso (take raw chompy). Pak se běžte s úlovkem pochlubit. Během rozhovoru po Vás bude chtít, aby jste chompa uvařili. Budou potřeba 3 různé přísady které jsou náhodně generovány z 6-ti možných. Všechny se dají sehnat kolem a první se dozvíte od obra. 12. Na další dvě přísady se opejte jeho dětí v jeskyni. Kde co najdete je zakresleno na mapce v úvodu. Moje 3 přísady jsou zvýrazněny na obrázcích

 13. Až budete mít všechny 3 přísady a raw chompy v invetáři, dojděte k ohništi. Použijte maso na rožeň (raw chompy -> ogre spit-roast) a přidejte požadované věci (automaticky). 14. Běžte za Rantzem, uvařený pokrm předejte a quest je u konceNávod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru