Mogre mini-quest

Obtížnost : lehké

Délka : krátké

Požadavky :

 1. 32 Slayer
 2. 20 Cooking
 3. Schopnost porazit Mogre (60 lvl)

Nezbytné věci :

 1. Chocolate dust - rozdrcená čokoláda v pestle and mortar. Hmoždíř koupíte v herblore shopu Taverley
 2. Snape grass - roste na poloostrově za Crafting guildou jižně od Faladoru
 3. Bucket of milk - vědro s mlékem získáte použitím prázdného na černo-bílou krávu (cow diary) například v Lumbridge
 4. Bucket of water - vědro s vodou
 5. Fishing explosives - speciální potion který seženete u libovolného Slayer mastera za několik Gp. Pokud nechcete zabíjet Mogre, tak se bez něj obejdete.
 6. Nettle tea - postup na výrobu čaje najdete o kousek dále

Odměna :

 1. Nic a jediný důvod proč tento mini-quest dělat (v době psaní článku), je druhá část questu Rag and Bone Man kde budete potřebovat speciální kost právě z Mogre

Před vlastním úkolem který je pouze pro platící hráče si udělejte nettle tea a na výrobu budete potřebovat nettle (kopřivy), bowl of water (misku s vodou) libovolné dřevo na podpal a tinderbox (prý jde použít i plotna v kuchyni). Nettle seženete kousek na severo-východ od Canfisu nebo jižně od Edgeville bank v ohradě s Yew tree a musíte mít na sobě rukavice (gloves). Pokud se vydáte do Canfisu , můžete si u Slayer mastera rovnou koupit několik fishing explosive potionů.

Máte-li věci na výrobu čaje, dejte nettle do misky s vodou (nettles -> bowl of water) a uvařte na ohni (nettle-water -> fire) Tím máte vyroben kopřivový čaj - nettle tea a dávejte si pozor, protože má jako primární volbu drink. 1. V bance si vemte vše podle seznamu a vydejte se k Rimmingtonu. Zde vyhledejte Skippyho , vyberte pravým tlačítkem myši (sober up) a následně na něj zkuste vylít vodu (" Throw the water! ") Pokud jste moc daleko (dialog u 1. obrázku), tak se musíte postup zopakovat (2. obrázek)

 2. Pokud se Vám povede na něj vylít vodu, řekne si o teplý kopřivový čaj. Až ho seženete, máte prý zvolit trochu "mírnější" postup předání, než ten s kýblem vody. 3. Máte-li nettle tea u sebe, tak mu ho dejte (use...) a nakonec si řekne o lék proti kocovině. 4. Použijte čokoládový prášek na mléko (chocolate dust -> bucket of milk), pak do toho dejte snape grass (snape grass -> chocolatey milk) a tím budete mít vyroben hangover cure 5. Kýbl s "lékem" předejte (use...) a během rozhovoru Vám řekne něco o technice lovu Mogre a také o místě kde je najdete. Tím je mini-quest u konce. 6. Samotná likvidace Mogre se neliší od běžných soubojů, pouze je musíte "vytáhnout" ven z vody. To jde pouze s pomocí fishning explosive potionu (1 potion = 1 Mogre) a na konkrétním místě jižně od Skippyho - Mudskipper point. Poté co do vody hodíte potion (1. obrázek) tak z ní vyleze Mogre (60 lvl) a je jen na Vás, jak se s ním vypořádáte. Dropují dvě speciální věci (hat a boty) a také speciální kost v průběhu druhé části questu Rag and Bone ManNávod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2