Platba members poštou

Poslední update 25.1.2008

Původní návod jsem dělal při vlastní platbě a vždy byl plně funkční (do doby update). Pokud mají rodiče nějaké pochybnosti, tak je můžete uklidnit. Nemůžete přijít o nic víc, než co se rozhodnete poslat. Nejde o žádnou online platbu a tudíž nehrozí žádné nekontrolovatelné vybrání konta jak se mě někdo ptal.

Zde se v několika bodech dozvíte jak postupovat při platbě poštou včetně častých otázek které jsem zatím dostal. Důkladně si vše přečtěte. Na 3/4 dotazů co obrdržím, jsou odpovědi v tomto textu.

 1. Platbu z ČR lze poslat v českých korunách . Na Slovensku je situace stejná (slovenské koruny)
 2. Dle tohoto návodu si může zaplatit members i osoba mladší 18-ti let.
 3. Do obálky nevkládejte žádné mince. Sumu vždy zaokrouhlete nahoru.
 4. Na obálku jsem nikdy známku nelepil, ale nechal si obálku ocenit až na poště po zvážení.
 5. Posílal to jako obyčejné psaní (žádné doporučené nebo letecky) a platba se mi promítla vždy okolo 7-10 tého dne od podání s jedinou vyjímkou, když jsem to posílal přes Vánoce. To jsem čekal 20 dní. Na Slovensku je tato lhůta delší. Proč, to netuším, ale 15-20 dnů není vyjímkou.
 6. Jaký je časový rozdíl mezi obyčejným psaním a leteckým nevím. Dokonce jsem slyšel, že leteckou zásilku zaslali zpět, protože jsou v tom peníze. Radši volte normální cestu. S tou jsem nikdy problém neměl.
 7. Cena poštovného v ČR se pohybovala v roce 2007 mezi 9-28 Kč (dle váhy). Pokud to chcete hodit do schránky , tak doporučuji prolistovat platný cník Pošty
 8. Ceny za members jsou vyšší než u platby kreditní kartou. Měsíc je počítán jako 31 kalendářních dní od doručení. Nikoliv od "prvního" do "posledního" v měsíci
  • 1 měsíc : 8 $
  • 2 měsíce : 14 $
  • 3 měsíce : 20 $
  • 6 měsíců : 35 $
  • 12 měsíců : 65 $

 9. O první připsané platbě se dozvíte na uvítací obrazovce při loginu do hry.Tam bude na místo " 0 unread message " barevně odlišená věta 1 unread message (nevím jak je to po update) . Zprávu si přečtete přes secure menu z hlavní stránky Runescape.
 10. Pokud si zaplatíte na další období před vypršením kreditu, o nic nepřídete. Platby se sčítají.
 11. Nelze si předplatit další kredit, pokud zůstává více než 60 dní
 12. Po vypršení kreditu se stáváte zase FREE hráčem.

  • O members věci ani skilly nepřijdete. Po dalším zaplacení je vše přístupné
  • Kapacita dostupné banky je zase 1/4. Když něco vyndáte, už to nedáte zpět. Ovšem máte-li v bance třeba 100 ironu a vyndáte 50 nebo si nakopete nový, jde to zase vrátit zpět. Obecně řečeno, vložit lze do banky cokoliv, pokud to již v bance je i když je to za hranicí velikosti banky pro free hráče.
  • Members věci se dají vyměnit nebo prodat jen na members worldu
  • Všechny members věci jsou na free worldu pouze na parádu. Nemají žádné vlastnosti jako na members, ani je na sebe nemůžete obléci nebo použít.

 13. Pokud pošlete peníze spolu s kamarádem ve stejný den a ze stejné pošty, není zaručeno že se obě doručí ve stený den. Znám případ kde byl rozdíl 7 dní.
 14. Posílání plateb pro dva a více hráčů v jedné obálce nedoporučuji. Je-li to zakázané nevím, ale když to nedojde, máte smůlu oba dva.
 15. Adresa na kterou se obálka posílá je uvedena na konci návodu a opravdu nevím proč se na ní ptalo už přes 20 lidí. Pro netrpělivé ji dám radši i sem.

  Internet payment solution, Inc.
  2020 Avon Ct. , Suite 25
  Charlottesville, VA 22902
  U.S.A.

 16. Za případný nezdar/ztrátu nenesu žádnou odpovědnost a všechny kroky uvedené za tímto odstavcem děláte na vlastní odpovědnost.

  Neptejte se mě co máte dělat když to nedojde a komu máte napsat (asi nikomu). Posílání peněz dle tohoto návodu je spojeno s rizikem, ale spolu s kamarádem z práce máme za sebou přes 10 plateb a nikdy se nestalo že by peníze nedošli. Do 20-ti dnů ještě máte šanci ale po této době už asi ne.

Na hlavní stránce Runescape.com vyberte Start a new subscription a pokud chcete přidat kredit tak Extend an existing subscription, ale ve skutečnosti jde o stejný odkaz. Vždy budete přeměrováni na stejnou stránku.


Další postup doporučuji jen za předpokladu že máte nastavené recovery question

Jestli-že přídete o heslo a nemáte recovery nastavené, tak se na 99% stáváte dobrovolným plátcem někomu jinému.

Na této stránce si zkontrolujte jestli odpovídá nastavení země a vyberte možnost subscribe without credit card

Zde se nic nevyplňuje a můžete pokračovat Accept

Nyní jste na stránkách společnosti PayByCash, které pošlete platbu. Ta pak peníze převede Jagexu. Vyberte délku v měsících a pokračujte continue . Měna v dolarech je dočasná a bude později přepočtena na domácí měnu.

V tomto kroku vyberte jakou cestou chcete platit. Zde to bude zaslání hotovosti poštou.

Zde doplňte chybějící údaje a odešlete ke zpracování. U řádku Adress line 2 si nejsem jistý, ale asi může být volný. Pokud by se formulář nedal bez toho odeslat, napište tam třeba 1. poschodí. Dříve byla tato položka označena jako nepovinná a nebylo nutné nic vypisovat. V pravé tabulce již máte cenu přepočtenu na domácí měnu. Pokud je tam například 201.05 Kč, tak do obálky musíte vložit zaokrouhlenou sumu 250Kč. Proto zkuste jinou délku platby a zaokrouhlení Vám možná vyjde lépe. škoda posílat 48,50 Kč jen tak.

Přepočtenou sumu na tomto a dalším obrázku berte jen jako příklad a výsledný přepočet je počítán podle aktuálního kurzu USD->CZ/SK koruny dle zahraničního kurzovního lístku.
V tomto kroku jsem "fiktivní" platbu ukončil a poslední obrázek jsem dostal od jiného hráče. Co si pamatuji, nic jiného mezi těmito kroky nebývalo a souhrn potřebných dat je stále stejný. Pokud tomu tak není, pošlete mi chybějící obrázek (jen ti co mají můj E-mail / ICQ)

Teď už by měl být váš požadavek zpracován a poslat údaje potřebné k připsání platby můžete dvěma způsoby:

 1. Při kompletním tisku vyjedou z tiskárny 1-2 stránky podle nastavení okrajů. Já jsem vkládal obě, protože při vložení jen jedné stránky je proti světlu vidět obrys bankovky.

 2. Nemáte-li tiskárnu, na papír opište údaje v rámečku Your order information. Naposledy šlo o 4 údaje, ale je možné že je zase něco jinak. Opište vše co je v rámečku.

  1. Order number
  2. Account name
  3. Service
  4. PayByCash PricePapír vložte spolu se zaokrouhlenou sumou uvedenou v kolonce PayByCash price do obálky a pošlete na adresu:

Internet payment solution, Inc.
2020 Avon Ct. , Suite 25
Charlottesville, VA 22902
U.S.A.

Teď už musíte jen doufat že se obálka dostane do správných rukou. Pokud vše dobře dopadne dobře, tak se uvidíme (možná) na nějakém members worldu.

Hodně štěstí a trpělivosti při čekání přeje Plastick2

Nahoru