Mage training arena

 1. Úvod
 2. Výbava
 3. Lokace
 4. Start minihry
  - Enchanters
  - Graveyard
  - Alchemist
  - Telekinetic
  - - Přehled místností
 5. Mage shop

Úvod

Jediným důvodem proč jsem absolovoval tuto minihru, byla schopnost (po získání určitého počtu bodů) používat kouzlo bones to peaches (přeměna kostí v jídlo - 60 magic lvl). To jsem u postavy Plastick2 ocenil zejména při slayer skillu. Peaches (broskve) léčí 8 Hp a pokud jsem dostal za úkol například Infernal mages nebo Bloodveld, nemusel jsem vůbec chodit do banky pro jídlo. To je samozřejmě podmíněno také tím, že dané monstrum Vám nezpůsobí celkové zranění v průměru více než 8 Hp a také musí mít jako 100% drop normal bones. Ostatní kosti včetně big bones nelze použít. Toto jídlo je neobchodovatelné a jedním kouzlem přeměníte všechny kosti v inventáři.

Kdo nechce kouzlit a přesto chce bones to peaches používat, může si vyrobit "instatní" kouzlo pomocí Construction skillu nebo koupit v Grand Exchange

Kromě tohoto kouzla si můžete pořídit i části Infinity róby, hůlku nebo runy (včetně kombinovaných), ale po přepočítání na peníze Vám v případě róby vyjde cena několik miliónů a čas na získání bude několik dní. Někteří hráči co neradi alchují trénují magic skill právě tímto způsobem. Není to tak jednotvárná činnost a to co investují do run, se jim vrátí (částečně) při prodeji části nebo celého setu. Jestli to platí i po zavedení GE nevím. V tomto návodu se věnuji pouze získání kouzla bones to peaches a všechny propočty celkových nákladů si udělejte sami podle seznamu kouzel v následujícím odstavci.
Nahoru


Výbava

Za výbavu považuji v této minihře pouze runy a hole nahrazující elemetnární runy. Na sobě můžete mít cokoliv a na krku jsem nosil nature amulet (farming) Na hlavu si nic nedávejte, protože ve vstupní hale dostanete progress hat. Počet kouzel co jsem potřeboval je v seznamu a rozhodně nejde o přesný počet. Jde o průměr co mi vyšel a s rezervou zaokrouhlil. U kouzla enchanting je počet cosmic + elementalních run závislý na použitém typu kouzla (viz odstavec enchanters)

 1. Bones to bananas - 180 (1x nature / 2x earth / 2x water)
 2. High alchemy - 1.200 (1x nature / 5x fire)
 3. Telekinetic grab - 180 (1x law / 4x air)
 4. Enchanting lvl 4 - 200 (1x cosmic / 15x earth / 15x water)


Nahoru


Lokace

Mage training arénu najdete severně od dueling arény (nepleťte si s mage arenou ve wildě) a nejrychlejší cesta je pomocí dueling ringu (zelený). Pro doplňování zásob jsem používal castle wars bank (dueling ring) nebo lze využít banku ve východní části dueling arény.
Nahoru


Začátek

V přízemí arény si promluvte s Entrance Guardianem (" I'm new to this place. Where am I ? ") a dostanete od něj progress hat.Použijete-li volbu (talk-to), dozvíte se Váš aktuální počet všech získaných bodů.S nasazeným kloboukem (wear) jděte pár kroků na sever a zde uvidíte 4 portály. Body lze zbírat v libovolném pořadí a počtu.Nahoru


Enchanters

V této místnosti budete shromažďovat enchanting points a budete jich potřebovat ze všech 4 druhů nejvíce. Na bones to peaches jich potřebujete 2.000, ale paradoxně zde můžete strávit nejméně času. Rychlost a spotřeba cosmic run je přímo úměrná Vašemu magic levelu. Budete totiž používat enchant kouzla a čím lepší umíte používat, tím méně kouzel/run bude potřeba.

V centrální místnosti se na zemi povalují dragonstone celkem jich najdete 6. Posbírejte je a pak nejlepším enchant kouzlem co umíte očarujte. Můžete použít klidně i enchant lvl-1 , ale sami se připravíte o body, protože za jedno kouzlo dostanete dvojnásobný počet bodů, než kolik je hodnota kouzla. Například při použití diamond enchant (lvl-4) dostanete 8 bodů za jedno kouzlo. Násobeno 6x d-stone je to pěkných 48 bodů (60 bodů za d-stone lvl-4 enchant / 72 bodů za onyx lvl-6 enchant)

Dragonstone samozřejmě nemůžete odnést pryč a kromě těchto kamenů lze očarovat i různo-barevné geometrické tvary v rozích místnosti. To se mi ale zdálo dost pomalé a není zde možné obdržet žádný násobek a dokonce pro připsání enchant points musíte očarovat jen tu barvu, která je aktuálně označená jako bonus. Bílé koule které budete mít v invetáři po očarování dejte do studny uprostřed místnosti.

Kdo se vydá cestou očarování d-stone, tak se na zemi obnovují přibližně za 6 minut a dobré je najít si nějaký volný server. Ke konci jsem lítal po serverech a touto cestou se dá potřebných 2.000 bodů také dostat celkem rychle. Také není špatné spojit za začátku tuto činnost s jinou místností. Například když jsem šel do graveyard místnosti, udělal jsem nejprve 60 bodů (6x lvl-5), v polovině graveyard tripu dalších 60 a nakonec znovu 60. 180 bodů za 20 minut během jiné práce není vůbec k zahození.Nahoru


Graveyard

V této části budete sbírat kosti, pak pomocí kouzla bones to banana měnit na banány a nakonec dávat do deposit boxuvýměnou z body. To je sice jednoduchá procedura, ale po celou dobu budete vystaveni pernamentnímu úbytku zdraví. Jde jen o 2 Hp, ale i tak doporučuji jako jídlo mít monkfish / shark. To Vám dovolí zůstat docela dlouhou dobu. Samozřejmě můžete použít libovolný typ jídla, ale celková spotřeba se u mě pohybovala kolem 50 monkfish a to v celkové částce kolik utratíte za všechny potřebné runy je zanedbatelné.

Pro použití kouzla budete potřebovat nature, water a earth runy . Celkově jsem spotřeboval cca 170 nature run, ale jde jen orientační počet. Spotřeba záleží na použitém stylu výroby banánů a na získání 200 graveyard points jsem potřeboval zhruba 1,5 hodiny.

Celkově musíte "vyrobit" cca 3.200 banánů (vyšlo mi 16 banánů/1 point) a spotřeba run je závislá na volném místu se kterým tuto část budete dělat. Kouzlo funguje totiž tak, že jedním zakouzlením přeměníte všechny kosti v inventáři na banány. Při klasickém použití mimo arénu je to 1 kost=1 banán. Zde je to ale o trošku lepší a za jednu kost můžete dostat až 4 banány.

Aktuální "kurz" je v pravém dolním rohu (dle jiného hráče se prý nemění), ale osobně jsem ho vůbec nepoužíval, protože neustálé přepočítávání je dost na hlavu a po 10-ti minutách Vás to přestane bavit. Vše jde dokonce dělat i bez přepínání inventář/spell book, a kosti jsem sbíral podle počtu, nikoliv podle kurzu. Stačí se postavit k nejbližší hromadě vedle deposit boxu a nasbírat si kosti podle volného místa.

Pokud chcete nature runy "investovat" co nejlépe, mějte na začátku 15-16 volných pozic, runy a pár kousků jídla. 5-6 monkfish stačí zhruba na 15-20 minut pobytu a to je tak akorát. Chcete-li mít jistotu že kouzlo naplní celou volnou část inventáře banány, nasbírejte ze začátku vždy 10 kostí a nezáleží na tom jaké jsou. Tento počet Vám zaručí přísun minimálně 18 bánánů na jedno kouzlo.

Zbíraný typ kosti se totiž vždy po sebrání 4 ks změní. To znamená že z prvních 4 kostí dostanete minimálně 4 banány (4 kosti x 1 banán). Další 4 kosti už ale znamenají přísun 8 banánů, protože jde už o jiný typ. V tuto chvíli máte jistých 12 banánů a vezmete-li si další 2 kosti, tak za ty už dostanete banánů 6 (2 kosti x 3 banány) a celkem máte zručeno minimálně 18 banánů.

Tento výpočet vychází z minimálních čísel a je v něm počítáno s tou nejhorší variantou kurzu. Pokud budete mít naopak štěstí, lze získat při stejném počtu kostí až 32 banánů. Vše záleží na štěstí a časem možná přídete i na jiný styl, například chodit s menším počtem jídla na kratší dobu, ale za to získat již na začátku více banánů.Nahoru


Alchemist

Na tuto část si vemte nature runy a hůl nahrazující fire runy. Kdo si chce občas odskočit do enchantig místnosti, tak i runy na očarování d-stone, ale nic jiného si neberte. Čím více místa budete mít, tím lépe.

V místnosti najdete 8 sloupů a v 5-ti z nich jsou náhodně rozmístněny předměty které budete využívat jako materiál na alchování. Účelem je pomocí kouzla high alchemy (low jsem nezkoušel) získat co největší množství peněz za které pak dostanete budy v přepočtu 100 Gp : 1 alchemist point.

V pravém horním rohu je tabulka s hodnotou předmětů (1-30 Gp) . Tyto "kurzy" so po krátkém čase změní a spolu s tím i rozmístnění předmětů ve sloupech. Na 300 bodů je nutné získat 30.000 Gp a na to jsem potřeboval cca 1.200 nature run. Pokud budete často alchovat i předměty s cenou 8 nebo 15, tak s tímto počtem zaručeně nevyjdete.

Pokud se v tabulce po levé straně objeví zelená šipka, tak můžete tento předmět alchovat bez ztráty run. Získané peníze musíte vložit do boxu. Ten najdete na opačné straně než je vchod.Nahoru


Telekinetic

Tato místnost není jako ostatní stále stejná, ale vždy náhodně generovaná z několika možností. Místností ale není mnoho (asi 10) a postupem času se budou opakovat. Jak napovídá nadpis, budete zde používat kouzlo telekinetic grab. Pokud máte nějaké energy potiony, tak zde jich pár upotřebíte.

V každé místnosti najdete bludiště a uvnitř sochu. Pomocí kouzla ji musíte přemístit na požadované místo. Počáteční a konečná pozice sochy je vždy stejná a s pomocí obrázků by to neměl být problém.

Než začnete se sochou hýbat, dojděte nejprve k libovolné straně bludiště. Potom klikněte pravým tlačítkem na sochu a vyberte (observe statue). Tím se přepnete do "horního pohledu" který se nehýbe a je stále ve stejné pozici. Nyní jděte k té straně bludiště na kterou chcete sochu posunout a pak použijte telekinetic grab na sochu (guardian statue). Socha se dá do pohybu a zastaví se až o nějakou překážku. Jak se dá do pohybu, nelze ji zastavit.

Až "dotáhnete" sochu na své místo. promluvte s ní (talk) a nechte se teleportovat do další místnosti (" Yes please "). V pravém dolním rohu je počítadlo které Vám ukazuje kolik máte hotových bludišť v jedné řadě. Uděláte-li jich 5 za sebou, dostanete 10 law run a 8 bodů jako bonus. S maximálním využitím bonusů jsem potřeboval na 200 bodů necelých 400 law run a celkový čas po sečtení byl přibližně 2 hodiny.
Telekinetic - přehled místností

Kdo se nechce namáhat nebo se se zasekl, může si odkrýt řešení


Mage shop

Děláte-li tuto minihru pro získání kouzla bones to peaches, tak musí Váš bodový stav vypadat jako na obrázku. Pak vyjděte po schodech v první části přízemní haly. V patře je jediná osoba a u ní zvolte (trade-with Rewards Guardian) a pak v tabulce kupte požadované kouzlo (buy bones to peaches).Nahoru


Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2

Bude-li nějaký technický problém s návodem, využijte formulář. Stejně tak mi pošlete zprávu je-li návod použitelný a srozumitelný, kde jste se zasekli, co bych měl ještě doplnit, opravit a podobně.

Odpovím pouze E-mailem , nikoliv ve hře. Upozorňuji že tento formulář je určen výhradně pro tento článek.

 RS account :

 E-Mail :